“SONSUZ MİNNET VE ŞÜKRAN DUYGULARI İÇİNDEYİZ”
 
    Şehit aileleri onuruna ilçemiz Kaymakamı Hüseyin Öner tarafından Garnizon Komutanlığı Yemekhanesinde iftar yemeği verildi. İftar yemeğine başta şehit yakınları olmak üzere, Garnizon Komutanı Binbaşı Mümin Ertuğran, 1. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Hasan Öztürk,  İlçe Emniyet Müdürü Tuncay Orhan, İlçe Jandarma Komutanı Alim Burak Çelik,  Cezaevi Jandarma Bölük Komutanı Emre Duran, Askerlik Şubesi Başkanı Ömer Kavutlu, Burhaniye Ticaret Odası Başkanı Mustafa Aysel, kamu kurum amirleri ve davetliler katıldı.
    Kaymakam Hüseyin Öner yemekte yaptığı konuşmasında,  ''Ramazan ayının birleştirici, birlik ve beraberliğimizi pekiştirici günlerinden birini de, ülkemizin, vatanımızın birlik ve bütünlüğünün sağlayıcısı, mimarı olan şehitlerimizin siz değerli aileleriyle paylaşmak istedik. Öncelikle davetimize katıldığınız için sizlere teşekkür ediyorum. Türk Milleti, şehitlerimiz, gazilerimiz ve onların ailelerine büyük önem vermiş ve onlarla ilgilenmeyi, oların yanlarında olmayı çok önemli bir sorumluluk olarak bilmiştir. Biz tüm kamu kuruluşlarımızla şehit ailelerimizin yanındayız, millet olarak da sizleri en değerli varlıklarımız olarak görüyoruz.
    Değerli aileler, devlet her zaman sizlerin yanında, her zaman sizlere karşı sonsuz minnet ve şükran duyguları içindeyiz. Siz bu milletin en büyük zenginliğisiniz. Vatanı, milleti, devleti için kardeşlerini, eşlerini, evlatlarını, çocuklarını feda edecek ailelerin varlığı bir milletin, devletin en büyük zenginliğidir. Çok yüce bir payenin sahibisiniz, Allah sizlere başka acı göstermesin, hepinize sağlık, afiyetler diliyorum. Saygılarımı sunuyorum.’  dedi.
   Program İlçe Müftüsü Hacı Öz’ün yaptığı dua ile sona erdi.