Sporda Yetenek 10’la Gelecek, Onlarla Gelecek Projesi çerçevesinde, çocuklarımızın erken yaşlarda sporla tanışması, özellikle ana branş olan Atletizmle tanışması ve çocuk yaşlarda spor disiplini ve ahlakını benimseyip sağlıklı büyümelerini ve yetişmelerini sağlamaya yönelik bir etkinlik olarak Türkiye Atletizm Federasyonu ile birlikte organize ettiğimiz “IAAF Çocuk Atletizmi Antrenör Eğitim Semineri” başladı.
Açılış programında İlçe Kaymakamı Hüseyin ÖNER, Belediye Başkanı Necdet UYSAL, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Sabri PEKŞEN, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aytaç AYAZ, ilçemiz Beden Eğitimi Öğretmenleri ve antrenörler hazır bulundu.
İlçemizde görev yapan Beden Eğitimi Öğretmenlerinin yanı sıra Balıkesir’de görev yapan Öğretmen ve Antrenörlerin katılımları ile Burhaniye Şehit Hasan Çoban Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde gerçekleşen seminerimizin ilk gününde “Y” Nesli ve Çocuk Atletizmine Giriş, Çocuk Atletizmi Programı ve Okullar, Çocuk Atletizminin Organizasyon Yapısı ve Örnek Uygulama Modeli gibi konular işlendikten sonra çeşitli yaş gruplarının katılımı ile uygulamalar yapıldı.
Programın 2. günü ise Madde Bağımlılığı ve Çocuklar, Sporda Çocuklara Psikolojik Yaklaşım ve Fair-Play gibi son derece önemli ve faydalı konular kursiyerlere anlatılacak. Program gün sonunda katılımcılara sertifika dağıtımı ile sona erecek.
Çocuklarımızın spor bilinciyle yetişmesi  ve özellikle maddi sıkıntı içinde olan dezavantajlı ailelerin çocuklarının spor yapması için tüm imkanların seferber edileceğini ve bu tür proje ve seminerlerin yapılmaya devam edeceğini söyleyen İlçe Kaymakamımız Hüseyin ÖNER, IAAF Çocuk Atletizmi Türkiye Koordinatörü Necdet Ayaz’a ve projede emeği geçen tüm federasyon yetkililerine teşekkür etti.