İlçemiz hayırsever işadamlarından olan ve aynı zaman da  ilçemiz Kaymakamı Hüseyin Öner’in başkanlık yaptığı  Burhaniye İlk ve Ortaöğretim Kurumları Yaptırma ve Faaliyetlerini Destekleme Derneğinin yönetim kurulu üyelerinden olan Mesut Ağacık ilçemiz Sekizeylül İlkokulu anasınıfının zemin laminat kaplama yaptırmış  ve sınıf donanımlarını satın alarak okulumuza hediye etmiştir.
    İlçemizde 2017-2018 eğitim öğretim yılının sona ermesi ile birlikte yeni eğitim-öğretim dönemine en sağlıklı şekilde hazır olması yolunda yürütülen çalışmalar kapsamında  ilçemiz hayırsever işadamlarından Mesut Ağacık’ın geleceğimiz olan çocuklarımızın eğitimlerini daha iyi koşullarda alabilmesi için gerçekleştirmiş olduğu bu örnek davranışından dolayı ilçemiz Kaymakamı Hüseyin Öner tarafından plaket takdim edilerek  onurlandırıldı.
    Kaymakam Öner ; “İlçemiz hayırsever işadamlarından olan Mesut Ağacık beyefendinin okulumuzun anasınıfı için vermiş olduğu katkılarından dolayı kendisine çok teşekkür ediyorum. Bu davranışının ilçemizdeki tüm hayırseverlere örnek olmasını diliyorum. Ayrıca bu sene kurmuş olduğumuz çiçeği burnunda sivil toplum örgütü olan Burhaniye İlk ve Ortaöğretim Kurumları Yaptırma ve Faaliyetlerini Destekleme Derneğine ve eğitime tüm ilçemiz kamuoyunu destek olmaya davet ediyorum,  geleceğimiz olan çocuklarımıza vermiş olacağımız her desteğin gelecekte milletimize ve ülkemize  olumlu şekilde yansıyacaktır, bu sebeple ilçemizde faaliyet yürüten tüm sivil toplum kuruluşlarıyla işbirliğinde olacağız.” şeklinde düşüncelerini ifade etti.