Turizm Haftası münasebetiyle Kaymakamımız Hüseyin Öner’in başkanlığında düzenlenen Turizm Sektör Toplantısı, Burhaniye’de turizm sektörünün öncülerinden  olan ve geçtiğimiz ay kaybettiğimiz rahmetli Mustafa Keskin’in anısına Öğretmenler Mahallesi Keskin Otel toplantı salonunda yapıldı. Yapılan toplantıda ilçemiz Kaymakamı Hüseyin Öner’e  Belediye Başkan Yardımcısı Cemal Akkılınç, ilçe Jandarma Komutanı Alim Burak Çelik, ilçe Emniyet Müdürü Tuncay Orhan, Sahil Güvenlik Komutanlığı görevlileri, Turizm Danışma Bürosu çalışanları ve otel sahipleri ile sektör temsilcileri eşlik etti.
    Balıkesir ilinin turizm gözdesi olan ilçemizde yeni turizm sezonunda yapılacak işler ve alınacak önlemlerin konuşulduğu toplantıda sektör temsilcilerinin beklentileri ve sorunları dinlenerek çözüm önerileri hakkında değerlendirilmelerde bulunuldu. Bu kapsamda yapılacak çalışmalar sayesinde, yeni turizm sezonunda ilçemize gelen misafirlerimizin en iyi şekilde ağırlanarak turizm sektöründe ilçemiz Burhaniye’nin imajını güçlendirecek ve turizmden daha fazla pay almayı sağlayacak ilke ve uyglamalar gözden geçirildi. 
    Toplantıda konuşan Kaymakam Öner;  İlçemizin denizi, doğası ve tarihiyle Balıkesir ilinin olduğu gibi ülkemizin de gözde turistik mekanlarından olduğunu, bunun kıymetinin iyi bilinmesi ve hizmet kalitesinden ödün verilmemesi kaydıyla sektör temsilcilerinin turizmden daha fazla pay alabileceğini ve ilçemizde turizmin önemini daha da artıran bir sektör haline geleceğini ifade etti.