İlçemiz Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın istek ve arzuları doğrultusunda muhtelif ayni ve nakdi yardım uygulamalarına devam edilmektedir. İçinde bulunduğumuz Ramazan ayı ve yaklaşan Ramazan bayramı dikkate alınarak, vakfımız tarafından 1047 kişiye (aileye) toplam 196.850 TL. Yardım yapılmasına karar verilmiştir.28/05/2018 tarihinden itibaren Ziraat Bankası Burhaniye Şubesi aracılığı ile söz konusu nakdi yardım dağıtımına başlanmıştır. 
       Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımızca önümüzdeki süreçte de mümkün olduğunca vatandaşlarımızın ihtiyaç ve sıkıntılarını gidermek üzere, yerinde tespitler ve incelemeler yapmak suretiyle yardımların gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşmasını sağlamak için sosyal inceleme görevlilerimiz vasıtasıyla olsun, muhtarlarımız ve mütevelli heyetimiz vasıtasıyla olsun çalışmalarımız ve yardım uygulamalarımız devam ettirilerek ihtiyaç sahibi insanlarımızın yanında olmaya devam edilecektir.
Bu vesileyle toplumsal olarak birlik beraberlik ve dayanışma duygularının had safhada yaşandığı bu mübarek ayın Burhaniyeli hemşerilerimiz ve ülkemiz için hayırlara vesile olmasını diliyor ve yaklaşan Ramazan Bayramını şimdiden tebrik ederek tüm Burhaniyelilere esenlikler diliyorum.
 
                                                                                                                                                                                Hüseyin ÖNER
                                                                                                                                                                          Burhaniye Kaymakamı