Burhaniye de 2017-18 Eğitim-Öğretim yılı Cuma günü karnelerin dağıtılmasıyla tamamlanmış oldu. 8 Eylül İlkokulunda yapılan karne dağıtım töreni, ilçe Kaymakamı Hüseyin Öner, Belediye Başkanı Necdet Uysal, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aytaç Ayaz, İlçe Emniyet Müdürü, İlçe Jandarma Komutanı, Cezaevi Jandarma Bölük Komutanı, Askerlik Şube Başkanı, ilçenin kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri ile bir grup öğrenci velisinin katılımı ile gerçekleştirildi.
     Kaymakamımız Sayın Hüseyin Öner, başarılı bir eğitim-öğretim yılını hep birlikte geride bıraktıklarını, bu vesileyle başta öğretmenlerimiz olmak üzere çocuklarımızın, gençlerimizin eğitiminde, iyi yetişmesinde emeği geçenlere çok teşekkür ettiklerini söyleyerek öğretmen ve öğrencilere iyi tatiller temennisinde bulundu.
     Öğrencilerimizin yaz tatili döneminde sevdikleri, vakit geçirmekten hoşlandıkları şeyleri yapmalarını tavsiye eden Kaymakam Öner, sevdikleri şeylerden birinin de kitap okumak olmasını tavsiye etti.
     Kaymakam Öner, ayrıca bu eğitim-öğretim döneminde valiliğimiz koordinesinde yürütülen BENGİ Projesi kapsamında okullarımızla gerçekleştirdiğimiz “Kitap Okuma Saatlerine” katılım sağlayan ilçemiz kurum ve kuruluşlarının yetkilileri ile birlikte karne heyecanını paylaşmak istediklerini ve bu maksatla “BERABER OKUDUK, BERABER KARNE VERİYORUZ” diyerek kurum amirleriyle buluştuklarını, bu vesileyle kurum amirlerine ve başta öğretmenlerimiz olmak üzere eğitime desteği olan herkese çok teşekkür ettiklerini ifade etti.