19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 99. Yıldönümü ilçemizde düzenlenen törenlerle coşku içinde kutlandı.
     Kutlamalar cumhuriyet meydanında yapılan çelenk sunma programı ile  başladı. Meydandaki  Atatürk Anıtına Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe  Müdürlüğünün çelengi  İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe  Müdürü Sabri PEKŞEN tarafından sunuldu. Daha sonra saygı duruşunda bulunuldu  ve İstiklal Marşı okundu. 
     Çelenk Sunma törenin  ardından kutlama programının ikinci bölümüne  saat 10.00 da  8 eylül stadyumundaki programla devam edildi. Törene İlçemiz Kaymakamı Sayın Hüseyin ÖNER , Belediye Başkanı Necdet UYSAL , Garnizon Komutanı Mümin ERTUĞRAN , ilçemizdeki daire amirleri , öğretmen ve öğrenciler  ile vatandaşlar katıldı. Stadyumda  saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından  günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe  Müdürü Sabri PEKŞEN yaptı. Konuşmaların ardından öğrencilerin okuduğu şiirler ile törene devam edildi. İlçemiz okulları  arasında düzenlenen ‘’19 Mayıs’’ konulu resim ve şiir yarışmasında , Erkek ve kızlar kategorisinde yapılan atletizm yarışmaları ile yıl içerisinde sportif başarı gösteren okullar ve halı saha turnuvasında başarılı olan takımlara ödülleri başta Kaymakamımız Hüseyin ÖNER olmak üzere protokol tarafından verildi. Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğünün Taekwondo ve Jimnastik grupları ile Burhaniye Belediyesi Gençlik Merkezinin ve Mysia Kültür Sanat Merkezinin  hazırladığı gösteriler katılımcılar tarafından ilgi ile izlendi. Yapılan gösterilerin  ardından tören sona erdi.